A może coś więcej?

Nasza propozycja na Adwent to zachęta do zrobienia czegoś więcej. Czas start!


Chodzi przede wszystkim o to, żeby przekroczyć swoje własne ograniczenia. Żeby wprowadzić nieco zawirowania do szarej codzienności. Żeby wyjść ze skorupki rytuałów, codziennych obowiązków i monotonnych przyzwyczajeń. Żeby czasem z czegoś umieć zrezygnować. To skierowanie się w stronę autentycznego, być może nawet niemal dziecięcego zadziwienia, które pomaga dostrzec coś więcej niż tylko czubek własnego nosa.

Ale coś więcej nie musi być wcale spektakularne. Co więcej, zaczynanie od czegoś dużego może być zwykłym porywaniem się z motyką na słońce i doprowadzić do bolesnego upadku. W rezultacie może stać się przyczynkiem zniechęcenia i powrotu do wcześniejszych nawyków. Zbyt duże wymagania stawiane samemu sobie na samym początku drogi mogą przynieść skutki odwrotne do zamierzonych. Nie od dziś wiadomo, że z im większej góry spadniesz, tym boleśniej to odczujesz.

Można przecież zacząć od czegoś małego. Od dziecięcych kroczków. Zmiany wcale nie muszą być diametralne, a przełom może następować stopniowo. Robienia w życiu „czegoś więcej” też trzeba się nauczyć. Dlatego nasze „Wyzwanie COŚ WIĘCEJ” będzie się składało właśnie z tych małych rzeczy, być może czasem oczywistych. Warto jednak poświęcić chwilę, zastanowić się, przemyśleć. Podjąć refleksję, która może doprowadzić do całkiem ciekawych wniosków. Refleksję, która pomoże zauważyć w naszym – czasem może nudnym – życiu, coś więcej.

Gdzieś w tej codziennej gonitwie czasem gubimy sens i zaczynamy brnąć w ciemno. Gubimy też radość, która w Adwencie powinna zacząć kiełkować na nowo. W końcu Adwent, to taka trochę wiosna dla duszy, bo przecież już niedługo zajaśnieje na niebie naszego życia Najjaśniejsze Słońce – Jezus. Dlatego może już pora wyjść poza ramy, które narzuca nam świat i codzienne życie.

A może warto zrobić coś więcej?

Author: Anna Zemełka

Podziel się artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *