Daj się ocalić

„Kiedy wszedłem na to spotkanie wiedziałem jedną rzecz – ci ludzie mają coś innego i pomyślałem sobie – ja tego chcę. Wiedziałem jednak jedno, że przychodzi taki moment, kiedy muszę na maksa pójść za Bogiem. Nie mogę żyć po staremu – trochę Boga, trochę rock’n’rolla (…)” Arkadiusz Krzywodajć („Jestem Drugi”).


„Jestem Drugi” („I Am Second”) to cykl nagrań z ludźmi, którzy przed kamerą opisują swoje życie pełne bolesnych doświadczeń i bólu. Wśród nich znaleźli się również polscy celebryci tacy jak: Arkadiusz Krzywodajć, Robert Litza Friedrich, Maja Frykowska. Bogactwo, pycha, narkotyki to była ich codzienność. Jednak pomimo tego, że mieli oni prawie wszystko, odczuwali pewną pustkę, której nic nie mogło zapełnić.

Powoli ich dotychczasowe życie traciło smak, a oni sami czuli się nieszczęśliwi. Wtedy stało się coś, co odmieniło ich życie. Pomimo ich grzeszności pochylił się nad nimi Chrystus, który ich oczyścił i wypełnił. Przyszedł do nich w innych ludziach i okazał swoje miłosierdzie. Gdy osoby mówiące świadectwo „dotknęły Jego płaszcza” ich życie, pomimo trudności, które wciąż istniały, wypełniło się miłością i siłą. Wcześniejsze doświadczenia stały się lekcją dla nich samych i świadectwem dla innych, które mówi, że nie ważne jak nisko upadłeś, nie ważne, że trudno Ci pokochać samego siebie – Bóg zawsze Cię kochał, co ważne on nigdy nie przestał i nie przestanie Cię kochać, a ponad to w imię swojego umiłowanego syna pomoże Ci pokonać wszelkie przeciwności losu. Stań się drugi, pozwól Mu kierować Twoim życiem, pozwól Mu walczyć za Ciebie.

Bóg wyciąga do Ciebie rękę, każdego dnia – Czy ją chwycisz i dasz się ocalić?

Nagrania można obejrzeć pod poniższym adresem:

Author: Emilia Ciuła

Podziel się artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *