Obym się mylił – pokolenie durni

Drogi Czytelniku,

maj to jak wiadomo czas pierwszych komunii. Z tej okazji w mediach “światłego” nurtu pojawia się mnóstwo artykułów antykościelnych. Mój wniosek po ich lekturze jest następujący: rośnie nam pokolenie durni.


Rozchodzi się o to, że dziecko przystępujące po raz pierwszy do sakramentu komunii jest jeszcze za młode, żeby cokolwiek zrozumieć. Wybacz mi, Drogi Czytelniku, ostre słowa, ale jeśli to jest prawda, to nie pozostaje wiele możliwości. Takie dziecko musi być wtedy albo umysłowo upośledzone, albo ma głupich rodziców.

Prawdę mówiąc, żeby zrozumieć sakrament komunii może nie wystarczyć życia, ale z całą pewnością dziewięcioletnie dziecko da się do niego dobrze przygotować. Ja byłem dobrze przygotowany. Moi koledzy też nie wykazywali braku zrozumienia, a wiara w nich niejednokrotnie była silniejsza wtedy niż w późniejszym okresie życia, kiedy zaczęły ich pociągać pokusy tego świata.

Jeśli jednak prawdą jest, że współczesnych dzieci nie da się dobrze przygotować do sakramentu komunii, to nie wróżę nam niczego dobrego w przyszłości. Oznacza to bowiem, że potencjał intelektualny naszego społeczeństwa drastycznie spada.

Później okaże się, że takie dziecko jest jeszcze za młode na wybór szkoły, studiów, potem pracy, małżeństwa, założenia rodziny i śmierci. Będziemy mieli wtedy do czynienia z pokoleniem wiecznie za młodym na cokolwiek.

Author: Maciej Puczkowski

Podziel się artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *