Spotkanie z Timem Guénard „Silniejszy od nienawiści”

Trzy marzenia trzymały go przy życiu: że wyrzucą go z poprawczaka, że zostanie szefem bandy i że zabije ojca. Ostatnie — największe — jako jedyne się nie spełniło. 20 marca Tim Guénard odwiedzi Kraków


Tim Guénard jest francuskim pisarzem, autorem książki pt. „Silniejszy od nienawiści”, która we Francji należy do kanonu lektur obowiązkowych. Jan Paweł II zalecił jej przetłumaczenie i wydanie w Polsce. Jest to autobiografia opisująca pokiereszowane, traumatyczne dzieciństwo i drogę przemiany w człowieka wolnego od zła i nienawiści.

Tim w wieku trzech lat był porzucony przez matkę, która przywiązała go do słupa i odeszła. Potem katowany przez ojca, 3 lata spędził unieruchomiony w szpitalu po pobiciu przez ojca (w swoje czwarte urodziny). Od 13r.ż. był bezdomnym dzieckiem na ulicach Paryża. Został mistrzem Francji i wicemistrzem świata w boksie – w tej dyscyplinie znalazł ujście dla swych destrukcyjnych uczuć. Sukcesy w sportach walki podniosły jego pozycję w grupach przestępczych – Tim był szefem gangu. Swój największy sukces odniósł jednak poza ringiem, zwyciężył długoletnią walkę z samym sobą oraz bolesną przeszłością. Obecnie historia i charyzma Tima Guénard wspiera działania psychoprofilaktyczne, adaptacyjne, resocjalizacyjne itp.

Tim od wielu lat jeździ po świecie i głosi świadectwo swojego życia. Spotyka się z młodzieżą, więźniami, osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym itp. We Francji prowadzi domy dla młodzieży i osób, które pogubiły się w życiu.

Już wkrótce odbędzie się spotkanie z Timem Guénardem organizowane przez Oazę Franciszkanów i Akademię Ignatianum w Krakowie. Patronem spotkanie jest między innymi redakcja „Może coś Więcej”. Serdecznie zapraszamy!

20 marca, godz. 18.00, Aula Wielka im. ks. Grzegorza Piramowicza SJ, Akademia Ignatianum w Krakowie, ul. Kopernika 26, Kraków. Na miejscu będzie można zakupić autobiografię Tima pt.: „Silniejszy od nienawiści”.

Author: Redakcja

Podziel się artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *