Teraz

Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia. (2 Kor 6,2b)


Zatrzymaj się na chwilę i zerknij na swoje życie z boku. Jak przeżyłeś, przeżyłaś dzisiejszy dzień? Jak zamierzasz go przeżyć?

Człowiek ma tendencję do odkładania wszystkiego na później, do czekania na właściwy moment, by zacząć żyć pełnią życia. A Bóg mówi, że TERAZ jest najważniejsze. Właśnie TERAZ każdego dnia, podczas eucharystii, dokonuje się zbawienie. Żadna sytuacja się nie powtórzy, nie wróci.

Weź oddech i zacznij żyć, nie wtedy, kiedy skończysz studia, nie wtedy, kiedy założysz rodzinę, nie wtedy, kiedy zrealizujesz się zawodowo lub dostaniesz awans, ale właśnie w tym momencie. Bóg powołuje Cię do aktywnego życia u Jego boku. Wstań ze swojej wygodnej kanapy, swoich przyzwyczajeń, lenistwa, żalu.

Uświadom sobie, że życie dzieje się właśnie w tej chwili i już nigdy nie będziesz miał szansy przeżyć jej równie wspaniale. Nie traktuj siebie jak zwykłego przechodnia, którego mijasz na ulicy. Zwróć na siebie swoją uwagę i pomyśl nad tym, co możesz zrobić, aby naprawdę poczuć, że czas nie ucieka Ci przez palce.

Author: Emilia Ciuła

Podziel się artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *