Znajdź chwilę na przemyślenia

Każdego dnia nieustannie za czymś podążamy, codzienny pośpiech sprawia, że myślimy tylko o tym, co jest kolejne na naszej liście. Mało kiedy znajdujemy moment, kiedy możemy zatrzymać się na moment i zastanowić nad swoim życiem.


Każdy z nas ma obowiązki, pracę, studia, rodzinę. Często żyjemy od godziny do godziny, a nasz dzień jest ściśle zaplanowany, co do minuty. Stawiamy na pierwszym miejscu zadania nam powierzone, bo w końcu musimy za coś utrzymać siebie i rodzinę. Jesteśmy w paru miejscach na raz, robimy kilka rzeczy jednocześnie. Kiedy wracamy wieczorem do domu, to jedyne, o czym marzymy, to ciepłe łóżko i sen.

Kładąc się spać, zazwyczaj o czymś rozmyślamy, ale jesteśmy tak zmęczeni, że zaraz zasypiamy. Kolejnego ranka wstajemy i ponownie mierzymy się z tym, co nas czeka. Jednak brakuje w naszym życiu chwili, kiedy usiądziemy i zaczniemy rozmyślać o swoim życiu, o bliskich, o decyzjach, o tym, czy każdego dnia postępujemy słusznie.

Bieżący miesiąc to czas adwentu, oczekiwania na przyjście Chrystusa, przygotowania do wielkiego dnia, jakim jest Boże Narodzenie. Usiądziemy wtedy ze swoimi bliskimi przy stole, dzieląc się radością, miłością i szczęściem. Grudzień jest również miesiącem, w którym zamykamy za sobą pewien rozdział naszego żywota, kolejny rok, który dla jednych był pomyślny, a dla drugich – trudny.

To właśnie idealny okres na to, by zastanowić się, pomyśleć o tym, co było, przemyśleć, co zrobiliśmy nie tak, co powinniśmy zmienić. Te refleksje nad egzystencją pomogą nam lepiej wkroczyć w nowy, nadchodzący rok. Wszyscy pragniemy trwać tutaj w jak najlepszym dobrobycie. Znajdźmy chwilę w swojej codzienności i poświęćmy ją na przemyślenia.

Author: Lena Ciepielak

Podziel się artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *