Znajdź czas na rozmowę z bliską osobą

W obecnych czasach mamy możliwość komunikacji poprzez SMS, różne media społecznościowe oraz wiele innych kanałów. Zaczynamy zapominać, jak wygląda rozmowa face to face, gdyż wymaga ona poświęcenia większej ilości czasu i uwagi niż zwykłe napisanie wiadomości. Jednak musimy pamiętać, że nic nie zastąpi nam prawdziwej rozmowy.


Człowiek to prosta istota, uwielbiamy łatwe i gotowe rozwiązania, jeśli mamy możliwość, idziemy na skróty. Tak samo jest w przypadku komunikacji. Otrzymując tak wiele nowinek technologicznych związanych z przesyłaniem komunikatów, zaprzestajemy dążyć do kontaktu sprzed tej ery. Niedługo dojdzie do tego, że nie będziemy umieli ze sobą rozmawiać na żywo.

My, młodzi, sprawnie posługujemy się smartfonami, telefonami i innymi gadżetami, ale nie możemy powiedzieć tego samego o naszych matkach, ojcach czy dziadkach. Oni wychowali się w czasach, kiedy był jeden telefon na całą okolicę, więc większość czasu poświęcali na normalną rozmowę. Oni nie znają dzisiejszych designerskich aplikacji. Rozmowy bezpośrednie są bardzo ważne, gdyż możemy dostrzec reakcje innych ludzi, zrozumieć ich uczucia. Wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych, zapełnionych masą emotikonek czy zdjęciem, zdecydowanie tego nie zastąpi.

Postaraj się znaleźć w swoim napiętym grafiku trochę czasu na odwiedziny u rodziców, dziadków, krewnych czy bliskich przyjaciół. Pojedź do nich nawet z niezapowiedzianą wizytą, zrób im niespodziankę. Podaruj im chociaż odrobinę swojego cennego czasu i porozmawiaj z nimi, nawet na błahe tematy. Utrzymywanie więzi z osobami, które są dla nas ważne, jest bardzo istotne.

Często relacje między członkami rodziny psują się z powodu braku chwili na jakikolwiek dialog. Nie pozwól, żeby codzienne obowiązki odebrały ci to, co powinno być dla ciebie najważniejsze. Już teraz zaplanuj najbliższe odwiedziny i zaskocz swoich ukochanych.

Author: Lena Ciepielak

Podziel się artykułem na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *